> Anestezjologia
Logo Lecznica dla zwierząt W Pałacyku
w Pałacyku
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 18:00

Sobota - Niedziela
10:00 - 13:00

[z wyłączeniem świąt]


Karty

Weterynarze w Bydgoszczy


ANESTEZJOLOGIA

To specjalność weterynarzy zajmujących się przygotowaniem zwierzęcia do operacji, a także przeprowadzeniem i kontrolą znieczulenia. Ponadto domeną anestezjologów weterynaryjnych  jest intensywna terapia, kontrola wybudzania z narkozy, a także terapia bólu.

Zabiegi chirurgiczne mogą być przeprowadzane przy zastosowaniu jedynie farmakologicznego uspokojenia (sedacja) lub narkozy ogólnej, która pozwala wyłączyć ból i stres:

  • infuzja dożylna środka narkotycznego 
  • narkoza wziewna- używana w lecznicy najczęściej 
  • znieczulenie miejscowe.

 

 POSTĘPOWANIE LEKARSKIE PRZED ZASTOSOWANIEM NARKOZY OGÓLNEJ

 Działanie to jest popularnie nazywane „badaniami dodatkowymi przed zabiegiem". Pozwala ono zakwalifikować dane zwierzę do narkozy i dalej, do leczenia chirurgicznego, lub zmusza nas do wyboru "mniejszego zła" i odstąpienia od planowanego zabiegu chirurgicznego.

Pozwala także przedstawić właścicielowi zwierzęcia rokowania dot. zdrowia jego pupila po zakończeniu operacji.

Każde zwierzę przed podaniem narkozy jest gruntownie przebadane klinicznie.

Zwierzęta powyżej 8. roku życia są dodatkowo poddawane badaniom laboratoryjnym:

  • badanie biochemiczne krwi
  • badanie morfologiczne krwi
  • badanie moczu.

Zwierzęta  o podwyższonym ryzyku zastosowania narkozy są dodatkowo poddawane badaniom  USG , RTG  w celu wyjaśnienia przyczyn powstałych problemów.

Każdy przypadek zastosowania narkozy jest traktowany indywidualnie z uwzględnieniem problemów zdrowotnych zwierzęcia: padaczka, krążenie – lub też rasy: boxer, mops, pekińczyk.

Podczas narkozy ogólnej  stosujemy najczęściej system narkozy wziewnej opartej o aparat Komesaroff  oraz izofluran jako środek narkotyczny.

Podczas operacji układu krążenia i oddechowy kontrolowany jest przez naszego weterynarza posługującego się specjalistyczną aparaturą.
Flaga polska    Flaga niemiecka
TEL: 91 44 22 964     503 045 800