Logo Lecznica dla zwierząt W Pałacyku
w Pałacyku
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 18:00

Sobota - Niedziela
10:00 - 13:00

[z wyłączeniem świąt]


Karty

Koty


Koty – leczenie weterynaryjne i profilaktyka

Koty są wielkimi indywidualistami i być może właśnie dlatego są tak bardzo lubiane i doceniane przez swoich właścicieli. Istotą każdego związku pomiędzy kotem i jego opiekunem jest nie tylko silna więź emocjonalna, ale też obopólne korzyści. Cichy pomruk kota oddziałuje uspokajająco i relaksuje. Głaskanie dostarcza przyjemności równiej zjedzeniu najlepszej czekolady. Jest to efektem intensywnego wydzielania się oksytocyny, znanej jako hormon szczęścia. Koty chronią też od depresji. Aby towarzyszyły właścicielowi przez wiele lat, warto zapewnić im profesjonalne leczenie weterynaryjne, w którym specjalizuje się nasz ośrodek w Szczecinie.

Kot, jaki jest – każdy widzi. To powiedzenie jednak odnosi się wyłącznie do dorosłych zwierząt, bowiem maluchy dopiero kształtują swój charakter. Natura tych czworonogów jest różna, o czym doskonale wiedzą ich właściciele. Dlatego też tak ważne jest profesjonalne leczenie kotów oraz ich właściwa pielęgnacja od najmłodszych lat.

Każdy właściciel kota ma świadomość, że opieka nad nim to nie tylko leczenie weterynaryjne, ale również profilaktyka. Powinien jednak wiedzieć, że:

  • każdy kot powinien przejść szczepienia, które lekarz dobiera z uwzględnieniem trybu życia zwierzęcia,
  • koty „wychodzące” przechodzą dodatkowe szczepienia w kierunku białaczki i innych chorób.

Wyczerpujących informacji na ten temat udziela bezpłatnie nasza lecznica weterynaryjna – warto się z nami skontaktować.

Ponadto profilaktycznie zaleca się:

  • regularne odrobaczanie – przynajmniej 4 razy w roku, najlepiej po wcześniejszym badaniu kału,
  • działania, których celem jest zwalczenie pcheł i kleszczy,
  • przeprowadzanie specjalistycznych badań, które dotyczą diagnostyki chorób dziedzicznych wybranych ras kotów.

Ośrodek „W Pałacyku” zapewnia pełne wsparcie i opiekę weterynaryjną wszystkim kotom. Wykonujemy szczepienia ochronne, badania profilaktyczne oraz prowadzimy leczenie kotów zależnie od ich problemów zdrowotnych i rozpoznanych chorób. Zapraszamy do naszej kliniki w Szczecinie.Flaga polska    Flaga niemiecka
TEL: 91 44 22 964     503 045 800