Logo Lecznica dla zwierząt W Pałacyku
=
w Pałacyku
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 18:00

Sobota - Niedziela
10:00 - 13:00

[z wyłączeniem świąt]


Karty

Specjalistyczne badania

W naszej lecznicy dla zwierząt w Szczecinie wykonujemy specjalistyczne badania gastroskopowe i bronchoskopowe oraz cystoskopię.

Gastroskopia - to badanie polegające na obrazowanie światła przełyku oraz żołądka. Wykonuje się ją w przepadku podejrzewania chorób układu pokarmowego u zwierzęcia. Zabieg pozwala też pobrać próbki do badań cytologicznych i histopatologicznych oraz usuwać ciała obce z żołądka bez konieczności interwencji chirurga weterynarza.

Bronchoskopia - jest badaniem układu oddechowego zwierzęcia – krtani, tchawicy, oskrzeli. Weterynarze zalecają jej wykonanie w przypadku, gdy zwierzę cierpli na długo utrzymujący się kaszel lub występuje podejrzenie wystąpienia wad wrodzonych tj. zapadnięcie tchawicy. Badanie jest też przydatne, jeśli chcemy sprawdzić, czy do układu oddechowego nie dostało się jakieś ciało obce. Możliwość pobrania prób do badań cytologicznych, histopatologicznych, bakteriologicznych z obszaru układu oddechowego. Jeśli chcą Państwo umówić się na badanie w naszej lecznicy, prosimy o kontakt pod numerem tel. 91 44 22 964.

Cystoskopia - to obrazowanie światła pęcherza moczowego.

Artroskopia - jest praktykowaną coraz częściej metodą diagnostyki i leczenia stawów u zwierząt. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych jest to metoda mało inwazyjna, a do tego bardzo precyzyjna. Artroskopię wykorzystuje się do badania m.in. stawu łokciowego, ramiennego, skokowego, kolanowego oraz biodrowego. W czasie zabiegu weterynarz wprowadza do stawu optykę w kształcie rury wyposażoną w układ optyczny i światłowód. Dzięki temu ma możliwość obejrzenia na monitorze struktury stawów w powiększeniu i wykrycia zmian chorobowych. Jeśli takie zostaną znalezione, weterynarz może podjąć decyzję o usunięciu fragmentów chrząstki powodujących zapalenie stawu. Zabieg artroskopii u zwierząt daje dobre efekty terapeutyczne, a przy tym niemal jest bezbolesny, kończyna nie wymaga unieruchomienia, a zwierzę szybko wraca do zdrowia.
Flaga polska    Flaga niemiecka
TEL: 91 44 22 964     503 045 800