Nasze usługi weterynaryjne mają na celu ochronę i przywracanie zdrowia małych zwierząt. Nie zawsze jednak dysfunkcje czy schorzenia mogą być wyleczone farmaceutykami czy kompresami. W niektórych wypadkach ingerencja chirurga weterynarza jest jedyną szansą na powrót zwierzęcia do zdrowia.
Ciągłe kształcenie to w połączeniu z zaangażowaniem i pasją proste środki do realizacji celu: świadczenie usług z zakresu chirurgii weterynaryjnej na najwyższym poziomie. Chirurgia w pełnym tego słowa znaczeniu, bez kompleksów i uciekania od dużych wyzwań. Co pozwala nam realizować ten cel? Przede wszystkim świadomość ogromnej odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, ale też zespół starannie dobranych dobrych weterynarzy i nowoczesne technologie, których używamy na co dzień.
Zabiegi chirurgiczne są przeprowadzane w dobrze wyposażonym szpitalu z salą operacyjną. Chirurg weterynarz dysponuje profesjonalnym sprzętem i narzędziami, dlatego z sukcesem wykonuje nawet bardzo skomplikowane operacje. Twój zwierzak może się czuć z nami bezpiecznie.
W zakresie usług weterynaryjnych dotyczących chirurgii wykonujemy zabiegi operacyjne kręgosłupa, operacje kolana metodą TTA oraz TPLO, a także zabiegi sterylizacji.
Dzięki zabiegowi sterylizacji jesteś w stanie kontrolować płodność swojego podopiecznego. Samowolne rozmnażanie się psów i kotów prowadzi do problemów z ich utrzymaniem. Skutkiem tego są m.in. przepełnione schroniska. Jako ludzie kochający zwierzęta chcemy przyczynić się do walki z tym zjawiskiem. Ogromną zaletą zabiegu jest też ograniczenie ryzyka wystąpienia chorób układu rozrodczego, np. nowotworów.
Sterylizacja zwierząt polega na usunięciu organów układu rozrodczego u samców i u samic. U samic usuwa się jajniki (czasem łącznie z macicą), a u samców jądra wraz z nasieniowodami. Wszystko wykonywane jest pod narkozą i w sterylnych warunkach. Zabieg trwa ok. 20 do 60 minut. Nad całym procesem czuwa anestezjolog.
Im młodsze zwierzę, tym lepiej będzie znosić narkozę. Dlatego zaleca się, żeby kotki sterylizować już przed pierwszą rują, np. około 3 miesiąca życia. Należy przy tym pamiętać, że czas wystąpienia rui zależy od wielu czynników, np. od rasy. U samców zalecana jest sterylizacja ok. 6-7 miesiąca życia.
U psów zabieg najlepiej jest przeprowadzić ok. 6-12 miesiąca życia. Większość weterynarzy zaleca, żeby suczki sterylizować ok. 3-4 miesiące po pierwszej cieczce. Twoja suczka uniknie wtedy ewentualnych skutków ubocznych, takich jak: nietrzymanie moczu, wzrost wagi ciała czy problemy z gęstością kości.
Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj od 10 do 14 dni. Po 14 dniach można już ściągnąć szwy, chyba że zostały zastosowane szwy rozpuszczalne. Zwierzak zazwyczaj szybko wraca do formy i rzadko obserwuje się jakiekolwiek komplikacje. Należy tylko przypilnować, żeby rana powoli się wygoiła. Dlatego ciekawski pacjent zostanie na czas rekonwalescencji zaopatrzony w kołnierz, który nie pozwoli mu zaglądać do rany.
Każdy zabieg poprzedzają dokładne badania i wywiad, które pozwolą na ocenienie stanu zdrowia Twojego pupila i ustalenie dobrego momentu na przeprowadzenie sterylizacji. W celu omówienia podstaw i najlepszego momentu na wykonanie operacji, umów się na konsultację do naszego gabinetu w Szczecinie.
Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące opieki przed i po operacji, diety oraz ogólnego stanu zdrowia pod kątem narkozy. Spokojnie wyjaśnimy wszystkie kwestie, tak żebyś miał pewność, że Twój zwierzak trafił w dobre ręce.